SGS Polska oferuje firmom unikalną usługę tranzytową i nie tylko za pośrednictwem swojego oprogramowania celnego TransitNet.

TRANSITNET to uniwersalna, multimodalna usługa umożliwiająca tworzenie deklaracji tranzytowych wraz z odpowiednią gwarancją finansową, w której SGS działa jako Główny Zobowiązany (Holder of the Procedure) wobec organów celnych w imieniu swoich klientów. Umożliwia to tworzenie zgłoszeń tranzytowych na rzecz służb celnych do dowolnego systemu celnego, w którym SGS jest zarejestrowanym Głównym Zobowiązanym (HoP). TransitNet to bezpieczna, wielojęzyczna platforma internetowa, która rejestruje, kontroluje i monitoruje zgłoszenia tranzytowe, aby znacznie skrócić czas tranzytu.
SGS e-Customs za pośrednictwem swojego autorskiego oprogramowania celnego TransitNet oferuje również możliwość składania zgłoszeń wywozowych. Zgłoszenia wywozowe są dostępne dla wszystkich środków transportu, w tym drogowego, morskiego i lotniczego.
Dodatkowo oferujemy szeroką gamę usług celnych takich jak CHED, UK Export/Import i wiele więcej. Sprawdź wszystkie usługi SGS e-Customs.

Nasz zespół

Jesteśmy zespołem ekspertów do spraw procedur celnych; naszym celem jest niesienie pomocy klientom we wszystkich procedurach związanych z tranzytem. Z chęcią odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.
null

Paweł Zając

Division Director
null

Huseyn Masmaliyev

Key Account Manager
null

Krzysztof Toczek

Sales Manager & PCA Operations Coordinator
null

Przemysław Krajewski

TransitNet Operations Coordinator

SGS Polska sp z.o.o.

ul. Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa
Telefon: +48 691 767 838
E-mail: pl.e-customs@sgs.com.com

SGS e-Customs usługi celne

Oferujemy szeroką gamę usług dla wielu krajów. Nasi klienci cenią SGS za prostotę oraz łatwość użytkowania usług, ufając, że pomożemy im w każdym aspekcie procedur celnych.

Sieć TransitNet umożliwia rozpoczynanie procedur tranzytowych objętych gwarancjami SGS w 25 krajach europejskich, m.in. w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii. SGS jest upoważnionym nadawcą w wyżej wymienionych oraz w wielu innych krajach; firma oferuje swoim klientom możliwość składania zgłoszeń tranzytowych w ramach uproszczonej procedury.

Aby dowiedzieć się więcej, pobierz naszą oficjalną broszurę.

TransitNet e-Customs transit and guarantee services

SGS e-Customs za pośrednictwem swojego autorskiego oprogramowania celnego TransitNet oferuje również możliwość składania zgłoszeń wywozowych w Irlandii. Zgłoszenia wywozowe są dostępne dla wszystkich środków transportu, w tym drogowego, morskiego i lotniczego. Zgłoszenia wywozowe, po złożeniu których składane są również zgłoszenie tranzytowe, podlegają specjalnym zniżkom.

Aby dowiedzieć się więcej, pobierz naszą oficjalną broszurę.

TransitNet jest połączony z brytyjskim systemem Goods Vehicle Movements System, co oznacza, że po zgłoszeniu i przetworzeniu tranzytu przez stosowany w Zjednoczonym Królestwie system NCTS, zgłoszenia celne zostaną automatycznie zarejestrowane w GVMS, a numer referencyjny przewozu towarów (GMR) zostanie przekazany za pośrednictwem TransitNet.

Po przekroczeniu drogi łączącej Irlandię ze Zjednoczonym Królestwem przewóz niektórych towarów (ryb, mięsa, żywych zwierząt itd.) do Irlandii lub Francji z Wielkiej Brytanii w ramach procedur tranzytowych wymaga wstępnego zgłoszenia w systemie Traces NT, które funkcjonuje pod nazwą „dokument CHED” (Common Health Entry Declaration). SGS e-Customs może dostarczyć klientowi ten dokument.

Dla wszystkich ciężarówek, które wjeżdżają na teren UE przez Francję i Irlandię, wymagane jest złożenie osobnego zgłoszenia ICS/ENS do francuskiego i irlandzkiego systemu ICS. Usługa TransitNet jest połączona z obydwoma systemami ICS, dzięki czemu firma ma możliwość przesyłania zgłoszeń tranzytowych do systemu NCTS oraz zgłoszeń ICS/ENS do francuskiego i irlandzkiego systemu ICS – wszystko to za pomocą jednego przycisku.

SGS e-Customs oferuje również kompleksowe usługi pośrednictwa celnego w Wielkiej Brytanii, w tym składanie brytyjskich zgłoszeń wywozowych i przywozowych, dając irlandzkim firmom możliwość dopełnienia wszystkich formalności celnych za pośrednictwem jednego, zaufanego i doświadczonego operatora.

Droga łącząca Irlandię ze Zjednoczonym Królestwem stanowi ważny szlak dostępu dla przedsiębiorstw zajmujących się działalnością eksportową i importową na linii Irlandia – Europa kontynentalna, pozostając najszybszą i najbardziej wydajną trasą. Pakiet SGS Eurotunnel UK Landbridge to kompleksowe i proste w obsłudze rozwiązanie dla firm, które pragną korzystać z tej drogi. Eksporterzy, przewoźnicy i importerzy mogą spać spokojnie wiedząc, że SGS i Eurotunnel dostarczają na ich rzecz pełen zakres usług, które obejmują całą procedurę transportu, gwarantując, że towary dotrą na miejsca przeznaczenia bez opóźnień. Usługa wsparcia klienta jest dostępna na miejscu 24/7.

Aby dowiedzieć się więcej, pobierz naszą oficjalną broszurę.

Brexit stał się niezaprzeczalnym faktem. Od 1 stycznia 2021 r. dla wszystkich przesyłek podróżujących między Wielką Brytanią a UE konieczne jest wypełnienie deklaracji celnych. Ten nowy obowiązek może stanowić dla Twojej firmy dodatkowe ryzyko, jak również wiązać się z niepotrzebnymi kosztami i opóźnieniami. W zakresie procedur celnych jesteśmy jedynym partnerem, którego potrzebujesz, aby zamiast utrudnieniem, Brexit stał się dla Twojej firmy źródłem przewagi konkurencyjnej.

Od 1 października 2021 roku samochody ciężarowe poruszające się po drodze łączącej Irlandię z Wielką Brytanią w ramach zgłoszenia tranzytowego dotyczącego przewozu towarów do i z Irlandii będą wymagały złożenia w brytyjskim systemie celnym wywozowej deklaracji skróconej (Exit Summary Declaration, EXS). SGS e-Customs może dostarczyć swoim klientom deklaracje EXS, aby mogli oni spełnić nowe wymagania. Deklaracja ta jest również wymagana w przypadku pustych palet, kontenerów i pojazdów przewożonych w ramach umowy transportowej do UE.

 

TransitNet jest obecnie połączony z 25 różnymi systemami celnymi. Jest on między innymi stosowany w 23 krajach w ramach Wspólnego Europejskiego Regionu Tranzytowego NCTS (New Computerised Transit System) oraz w Mołdawii i Białorusi w obrębie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. W ten sposób nasi klienci uzyskują dostęp do 40 krajów docelowych, w tym Białorusi, Rosji, Kazachstanu i Kirgistanu. Rozwiązanie TransitNet stale się rozwija, aby sprostać potrzebom naszych klientów.

TransitNet to uniwersalna, multimodalna usługa gwarancji tranzytowej świadczona w ramach elektronicznej obsługi celnej, gdzie SGS występuje w imieniu swoich klientów (przewoźników, pośredników, spedytorów itd.) przed organami celnymi jako podmiot uprawniony do korzystania z procedury, umożliwiając im tworzenie i składanie zgłoszeń tranzytowych oraz udzielanie gwarancji finansowych na rzecz organów celnych w każdym systemie celnym, w którym SGS pełni funkcję podmiotu uprawnionego do korzystania z procedury. TransitNet jest bezpieczną, wielojęzyczną platformą internetową, w ramach której zgłoszenia tranzytowe są rejestrowane, poddawane kontroli oraz monitorowane. Usługa pozwala na śledzenie zgłoszeń online aż do momentu zakończenia procedur celnych.

 

Aby dowiedzieć się więcej, pobierz naszą oficjalną broszurę:

 

Klienci SGS TransitNet mogą składać zgłoszenia tranzytowe z 24 krajów, w których wdrożony został system NCTS oraz z Białorusi do innych krajów wchodzących w skład Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, w tym do Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu.

We wszystkich sprawach związanych ze zgłoszeniami tranzytowymi, klienci SGS TransitNet mogą korzystać z całodobowego wsparcia. Nasz zespół ponad 200 ekspertów ds. procedur celnych pozostaje do ich dyspozycji, aby rozwiązywać problemy i doradzać w istotnych kwestiach.

Użytkownicy systemu TransitNet mogą składać zgłoszenia tranzytowe, niezależnie od środka transportu. W wielu krajach SGS  korzysta z uproszczonych procedur celnych, które zapewniają płynniejszy przepływ towarów w systemie logistycznym.

Klienci korzystający z systemu TransitNet nie muszą starać się o własne gwarancje celne. Wszystkie zgłoszenia tranzytowe tworzone za pośrednictwem TransitNet są składane z wykorzystaniem własnych gwarancji celnych SGS, zgodnie z przepisami obowiązującymi na danym obszarze celnym.

Zasięg SGS e-Customs

Każdego roku za pośrednictwem rozwiązania TransitNet przeprowadza się około 1 mln operacji tranzytowych w 25 krajach, w tym 23 krajów korzystających z systemu NCTS oraz w Mołdawii i Białorusi, która jest członkiem Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. TransitNet oferuje również usługi eksportowe ze Szwajcarii i Irlandii. Obecnie usługi pośrednictwa celnego są świadczone przez SGS również na terenie Wielkiej Brytanii, Niderlandów i Belgii.
image/svg+xml Transit Transit, Export/Import Transit, export

Zasięg SGS e-Customs

Każdego roku za pośrednictwem rozwiązania TransitNet przeprowadza się około 1 mln operacji tranzytowych w 25 krajach, w tym 23 krajów korzystających z systemu NCTS oraz w Mołdawii i Białorusi, która jest członkiem Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. TransitNet oferuje również usługi eksportowe ze Szwajcarii i Irlandii. Obecnie usługi pośrednictwa celnego są świadczone przez SGS również na terenie Wielkiej Brytanii, Niderlandów i Belgii.
image/svg+xml Transit Transit, brokerage Transit, export

Kompleksowe rozwiązania, dzięki którym Twoja firma pójdzie o krok naprzód.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy Ci pomóc łatwo i skutecznie przejść przez niezbędne procedury celne

SGS e-Customs news – Ireland

Stay up to date with our latest news and events.

Great Britain: Safety and Security requirements – EXS

The introduction of Safety and Security requirements for the movement goods out and into Great Britain for many scenarios had been postponed from the 1st January 2021. The next few months will see the implementation of these Safety and Security requirements.

EXS requirements

Most exports will have safety and security requirements met with the customs export declaration which contains safety and security information. This is sometimes referred to as a combined export declaration.

When Safety and Security requirements have not been met by means of a combined export declaration, an EXS is required when: –

 • an empty pallet, container or vehicle is being moved under a transport contract
 • goods have remained in temporary storage for more than 14 days
 • goods have remained in temporary storage for less than 14 days, but the import safety and security declaration details are unknown, or the destination or consignee has changed
 • goods are moved under transit using either a transit accompanying document (TAD) or a transit security accompanying document (TSAD)

The requirement for EXS had been postponed in the scenarios –

 • empty pallets, containers and vehicles being moved under a transport contract to the EU (and to other countries for which a pre-departure declaration was not required before 31 December 2020), and;
 • goods in RoRo vehicles where there would otherwise be a requirement for an EXS. This will include, for example, transit movements using RoRo.

From the 1st October 2021, an EXS will now be required for the two scenarios mentioned above.

From a transit point of view, it means that EXS will be required for;

 • Transits (TAD/TSAD) which have started outside GB and which will travel through GB on the way to their destination (in the EU and onwards), e.g., Ireland via GB to France under T2
 • Transits (TAD/TSAD) which have started in GB but were not preceded by a “combined export”*

 

*this scenario will be extremely rare

 

SGS e-Customs service

 

SGS e-Customs will provide a full EXS service covering all the scenarios where EXS will be needed including for goods travelling under transit and for empty pallets, containers and vehicles moved under a transport contract.

 

For more information, please contact your local client centre or use the Contact us form to get in touch.

 

Important note: for T2 transits crossing the UK land bridge, an EORI number for the consignor is mandatory. The UK EXS system will support the use of EU EORI numbers.

SGS announces new e-Customs partnership with Eurotunnel

SGS are pleased to announce the recent partnership with Eurotunnel to ensure that customers using SGS TransitNet can be ‘green-routed’ upon entry to France.

 

The UK Landbridge is a vital access route for companies who export and import between Ireland and continental Europe and remains the most efficient route. SGS and Eurotunnel have come together to create a ‘UK Landbridge Package’ which seeks to provide an easy solution for companies looking to use the UK Landbridge.

Exporters, transporters and importers can relax in the knowledge that SGS and Eurotunnel can provide a full range of services to cover the journey and ensure that the goods reach their destination without delay. On-site customer support is also available 24 hours a day and 7 days a week at Eurotunnel.

The UK Landbridge is especially important for companies involved in the movement of fish, meat and any goods that are subject to sanitary or phytosanitary control. It is vital for these companies that these goods reach their destination as quickly as possible. Any delay to the delivery for these types of goods can have a damaging effect on the quality of the product. The ‘UK Landbridge Package’ provides all the necessary customs declarations and entries, while at the same time offers companies peace of mind that the procedures for their shipments will be handled correctly, so that their journey can be made as smoothly as possible.

The UK Landbridge remains the most efficient way of transporting goods between the island of Ireland and continental Europe. There are 12 sailings per day between Ireland and Great Britain and a departure every ten minutes between Great Britain and France Eurotunnel.

SGS are delighted to be partnering with Eurotunnel to provide this unique service to SGS TransitNet users, Eurotunnel pride themselves on providing a high quality service for helping traders move their goods throughout Europe 24 hours a day, 365 days a year.

Whether it’s a one-off trip or part of a larger, more frequent freight delivery, managing your bookings couldn’t be simpler. With easy to access terminals, up to six departures per hour and an average crossing time of only 35 minutes via the Channel Tunnel, the complexity has been well and truly removed.

Additionally, the Eurotunnel Border Pass shares information needed for border crossings between the transporter and Eurotunnel and between Eurotunnel and the border authorities thus ensuring that the authorities are ready for the arrival of a particular shipment and all the necessary documentation is in place. It is secure and digitized without the need for the driver to leave the vehicle or present any documents on arrival at the border.

To find out how you can avail of this service contact transitnet.ireland@sgs.com today.

 

Download the brochure for more information:

Return to the UK Landbridge

January 2021 saw a reduction in the volumes of traffic using the UK landbridge. As new Brexit Regulations were a major concern for traders, warehouses were stockpiled to allow for any potential bottlenecks and with the increasing number of COVID infections across Europe, the feeling among businesses in Ireland was that direct routes were safer with less disruption than travelling via the UK.

 

Three months on and a steady flow of traffic back to the landbridge is becoming more evident. Warehouse stockpiles have been depleted, COVID infection rates are slowing and customs officials, businesses and brokers have a better understanding of the new world of Brexit requirements and customs paperwork. The landbridge is again a very accessible option for hauliers and businesses wanting to access the EU from Ireland through the UK. According to EU statistics almost 15,000 transit declarations were registered in and out of Ireland during the month of March. This is a significant increase from January and February’s volumes which totalled 18,000 collectively. Indications are that transiting across the UK is a more efficient and cost-effective means of accessing the EU. At SGS, we are fast establishing ourselves as the trusted partner for facilitating transit movements for Irish businesses.

 

Tom Ferris, consultant economist, has written widely on Brexit and transport. He is of the view that the “pendulum will swing back to the use of the landbridge by Irish traders, but not to the same extent as was evident up to 31st December 2020. It is a matter of traders adapting to the changed circumstances and ensuring that they are fully conversant with the customs and administrative requirements of a post-Brexit world”.

 

One of the benefits offered by the landbridge is superior transit times. According to the IMDO Report “The Implications of Brexit on the Use of the Landbridge”, 12th November 2018 “The landbridge is the quickest way to transport freight to and from the continent each year; it takes less than 20 hours, compared to the 40-hour roll-on roll-off direct sea route and the 60-hour load-on load-off direct sea route. These times have changed with the advent of new routes however, transiting from Ireland to Rotterdam or Calais across the landbridge is still a much quicker option than using the direct ferries. When preparation times and delivery locations are taken into consideration the landbridge can also be a much more economical option”.

 

While direct ferries have provided hauliers and businesses with alternative options to access the EU, the unknown of Brexit-related customs processes has not been as stressful as many had feared. The landbridge is as accessible as ever in both directions allowing businesses to keep their cargo moving faster and more regularly without the fear of weather delays, cancelations or waiting for available slots. This position is supported by many of our clients:

 

With some preparation and support from the SGS TransitNet team, each stage of the journey can be made smoother by using TransitNet. Our customs experts will ensure that you are supported from the preparation of your journey right through to termination. We will advise on what the requirements are depending on the nature of the goods you are moving and will ensure that these requirements are met prior to departure.

 

For more information please download full article below:

SGS e-Customs references

Kontakt

W przypadku wszystkich zapytań prosimy o kontakt za pomocą poniższego formularza.

SGS Polska sp z.o.o.
ul. Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa

t: +48 785 342 476
Email: pl.e-customs@sgs.com

Formularz kontaktowy

 • Drop files here or
  , Max. file size: 20 MB.
  YouTubeInstagram